Rekrutacja

REKRUTACJA W ADK ODBYWA SIĘ W DWÓCH FORMACH:

 • szerokiej: informacje o dostępnych stanowiskach trafiają do szerokiego grona odbiorców,
 • wąskiej: docelową grupą jest nieliczne grono osób, głównie specjalistów w danej branży.

PROCES REKRUTACJI PRZEBIEGA W NASTĘPUJĄCY SPOSÓB:

 1. Określenie profilu kandydata – opis stanowiska pracy.
 2. Wyszukanie kandydata w bazie danych/Zamieszczenie ogłoszenia dotyczącego stanowiska.
 3. Przygotowanie długiej listy kandydatów spośród otrzymanych aplikacji osób, które spełniają określone wymagania.
 4. Przygotowanie krótkiej listy kandydatów – zawężenie listy do kandydatów najbardziej odpowiadających profilowi.
 5. Selekcja kandydatów zgodnie z technikami naboru.
 6. Sprawdzanie referencji.
 7. Podjęcie decyzji o zatrudnieniu pracownika.
 8. Negocjacje pomiędzy pracodawcą, a kandydatem dotyczące warunków zatrudnienia – formy, wynagrodzenia, itp.

 

Kogo szukamy?

OBECNIE POSZUKUJEMY SPECJALISTÓW W NASTĘPUJĄCYCH ZAWODACH:

 • elektrycy budowlani,
 • spawacze MAG, WIG,
 • cieśle szalunkowi,
 • zbrojarze,
 • murarze,
 • operatorzy koparek, ładowarek,
 • operatorzy dźwigów,
 • kierowcy wozideł,
 • monterzy-zgrzewacze rur polietylenowych,
 • pracownicy ogólnobudowlani
 • oraz inżynierowie budowlani: Project Manager, QS, kierownik budowy.

Przejdź do strony z ofertami pracy.

O czym warto pamiętać?

1. DOBRE CV TO PODSTAWA.

Rekruter na wstępna analizę CV poświęca zaledwie od 30 sekund do 1,5 minuty (tylko)!!!

W ciągu tego czasu decyduje, czy jest zainteresowany danym kandydatem, czy nie jest. Dlatego należy tak przygotować CV, aby w ciągu tego krótkiego czasu zwrócić jego uwagę. Mamy tu na myśli umieszczenie takich elementów, które wyróżnią nas na tle innych kandydatów. Może być estetyczna i ciekawa szata graficzna, wyróżnienia (np. pogrubienia, powiększenia lub podkreślenia) ważnych informacji o kandydacie jak zawód (widocznie wyróżniający się z tekstu), doświadczenie X letnie, posiadane uprawnienia, certyfikaty, znajomość języków obcych – jeżeli wymagane lub inne informacje dotyczące warunków, które wskazane są w ogłoszeniu.

CV musi zawierać oczywiście dane kontaktowe, w miejscu, które jest łatwo widoczne dla rekrutera.

Należy pamiętać, że czasem nawet dobrze przygotowane CV poparte właściwym doświadczeniem nie jest gwarantem znalezienia odpowiedniej pracy aczkolwiek jest podstawą do dalszych działań. Na znalezienie właściwej pracy poza spełnieniem wymagań koniecznych (wykształcenie poparte doświadczeniem) mają wpływ czynniki czasowe czy te związane bezpośrednio z przyszłym pracodawcą.

Pobierz przykładowe CV.

2. DOŚWIADCZENIE ZAWODOWE.

Gdy już mamy odpowiednią szatę graficzną, w treści należy umieścić takie informacje, które zadecydują o tym, że jesteśmy właściwymi kandydatami na dane stanowisko. Jeżeli wymagane jest doświadczenie np. 5 letnie, to wystarczy opisać 5 letni okres, w którym wykonywało się daną pracę. Najlepiej aby był to okres ostatnich 5 lat. Informacje o doświadczeniu powinny być krótkie i zwięzłe. Nie należy niepotrzebnie rozszerzać opisów lub też ich powielać w przypadku innych pracodawców.

3. POTWIERDZENIE KWALIFIKACJI ZAWODOWYCH.

Potwierdzeniem kwalifikacji zawodowych są świadectwa pracy (najlepiej załączyć kopie wraz z CV). Dobrze jest wskazać osoby do kontaktu, które mogą potwierdzić Wasze doświadczenie zawodowe. Dodatkowym atutem są kopie uprawnień zawodowych i certyfikatów, które warto również załączyć.

4. DOBRE CHĘCI I TROCHĘ CIERPLIWOŚCI.

Dobre chęci to naprawdę połowa sukcesu! Wszyscy wiemy, że nie zawsze udaje się znaleźć pracę każdemu. Wiele czynników ma wpływ na to, aby kandydat znalazł pracę akurat wtedy, gdy jej potrzebuje. Potrzeba odrobiny cierpliwości i wytrwałości. Zawsze zachęcamy, aby kandydaci poszukiwali pracy w różnych miejscach i instytucjach. W przypadku, gdy do nich zadzwonimy, będą mogli sami zdecydować, którą ofertę wybrać. Uważamy, że najlepszym sposobem na znalezienie pracy jest jej szukanie właśnie gdy się ją ma po to, aby zawsze mieć alternatywę.

Gdy zostaną spełnione powyższe warunki kandydat może być pewny, że zrobił to, co powinien. Następnie zostaje przeprowadzona selekcja i z grupy kandydatów wybierani są Ci, którzy spełniają określone wymagania.

Staramy się sprostać oczekiwaniom kandydatów i wspierać ich na każdym szczeblu rekrutacji.

Pamiętaj! Oferty pracy skierowane są do osób ze znajomością języka obcego. Jego znajomość jest niezbędna do komunikacji w pracy, ale również życiu w codziennym zagranicą. Sugerujemy odbycie kursów językowych zwiększających Państwa kompetencje i szanse na zdobycie wymarzonego stanowiska. Sprawdźcie specjalną ofertę ESKK!

Masz pytania? Służymy pomocą!